Preuzmi vesti o najaktuelnijim temama iz minuta u minut sa NewsHub-om. Instaliraj odmah.

Кингси стали надомак победе у Оклахома ситију, 19 поена Богдановића

13.03.2018. 03.08
18 0

Два слободна бацања Корија Бруера на самом крају утакмице били су последња шанса Кингса да дођу до победе против Оклахома ситија, али је ветеран у редовима Тандера мирно убацио оба пенала и ставио тачку на одличну утакмицу у Чесапик енерџи арени.

Оклахома је меч добила резултатом 106:101, а последње поене за Сакраменто, 23 секунде пре краја, постигао је Богдановић са линије пенала, после којих су Кингси пришли на три поена разлике.

Српски репрезентативац одиграо је сјајну партију и са 19 поена био најбољи стрелац тима, док је са осам скокова померио рекорд каријере у НБА лиги. За 29 минута, из седам покушаја убацио је три тројке, а поштовање противника зарадио је када је раменом одбио снажног Стивена Адамса и добио додатно слободно бацање.

Одмах после меча, навијачи Кингса нису били незадовољни, пре свега јер се њихова екипа опоравила од лошег издања против Николе Јокића и Денвер нагетса, док је Богдановић покупио силне хвале по друштвеним мрежама.

Ипак, Оклахома се покатала као снажнија екипа у којој су славу за победу на равне части поделила три главна играча: Расел Вестбрук са новим трипл-даблом, те Мело и Пол Џорџ са по 21 поеном.

Извор: rts.rs