Preuzmi vesti o najaktuelnijim temama iz minuta u minut sa NewsHub-om. Instaliraj odmah.

Подмлађени "Делфини" убедљиви против Румуније

12.02.2018. 18.25
6 0

Ватерполо репрезентација Србије остварила је трећу победу из исто толико мечева у Светској лиги, пошто је у Орадеи савладала домаћу селекцију Румуније са 14:7 (4:3, 3:4, 3:0, 4:0).

Подмлађени српски тим, који је водио Урош Стевановић, а асистирали су му селектор Дејан Савић и Стефан Ћирић, након изједначеног првог полувремена, у наставку је заиграо много боље и противнику није дозволио ни један гол у трећој и четвртој четвртини.

Најефикаснији је био Душан Мандић са четири гола, а по два пута у стрелце су се уписали Виктор Рашовић, Гаврил Суботић, Петар Томић и Страхиња Рашовић.

Репрезентација Србија већ за два дана путује у Сплит на квалификациони турнир Европа купа, где ће од 15. до 18. фебруара, поред Србије и домаће селекције, учествовати Грчка, Холандија и Малта.

Савић у Хрватску води 15 играча: Г. Пијетловића, Б. Митровића, Мандића, В. Рашовића, Филиповића, Ћука, Стојановића, Суботића, С. Рашовића, Јакшића, Драшовића, Ранђеловића, Убовића, Д. Пијетловића и Лазића.

Извор: rts.rs