Пољска победом над Црном Гором директно до Мундијала

08.10.2017. 18.19

5 0

Пољска је одлично почела утакмицу, већ после 16 минута игре водила је са 2:0 головима Криштофа Мачинског и Камила Гросицког, да би Црна Гора преко у Стефана Мугоше у 78. и Жарка Томашевића у 83. минуту стигла до изједначења.

Селекција Љубише Тумбаковића није успела да дође до бода на гостовању, пошто је Пољска голом Роберта Левандовског у 85. и аутоголом Филипа Стојковића у 87. дошла до тријумфа и тако изборила пласман на Светско првенство први пут од 2006. године.

Данској је за директан пласман била потребна победа над Румунијом и евентуални "кикс" Пољске, али до тога није дошло.

Данци су повели голом Кристијана Ериксена у 59. минуту из једанаестерца, док је бод Румунији донео Чипријан Дијак поготком у 88. минуту.

Румуни су од 63. минута имали играча мање на терену, пошто је Кристијан Ганеа добио други жути картон.

У трећој утакмици Групе Е која није имала такмичаркси значај Казахстан и Јерменија играли су нерешено 1:1.

Пољска је квалификациону групу завршила на првом месту са 25 бодова, Данска је друга са 20, Црна Гора трећа са 16, следи Румунија са 13, те Јерменија са седам, односно Грузија три.

Извор: rts.rs