Preuzmi vesti o najaktuelnijim temama iz minuta u minut sa NewsHub-om. Instaliraj odmah.

21.04.2018. 21.57

Председавајући Савета министара БиХ и потпредседник СДА Денис Звиздић рекао је да поштује Србију, али да највише воли Санџак. Звиздић је то изјавио као одговор на, како је навео, Вучићеву изјаву да поштује БиХ, али да воли Републику Српску, преноси Фена. Говорећи на на јавној трибини "Одговори СДА на актуелна политичка питања"у Тузли, осврнуо на статус

• Беневенто славио на "Сан Сиру", победе Сасуола и Роме

21.04.2018. 21.00

Фудбалери Беневента савладали су као гости екипу Милана са 1:0, Рома је била боља од Спала са 3:0, док је Сасуоло са 1:0 победио Фјорентину у оквиру мечева 34. кола италијанске Серије А. Једини стрелац у победи Беневента на "Сан Сиру" био је Иемело у 29. минуту меча. Беневенто се налази на убедљиво последњем месту табеле са 17 бодова, док је Милан шести

• Будимпешта, демонстрације против владине контроле над медијима

21.04.2018. 20.34

Десетине хиљада Мађара протестовало је у Будимпешти против владине контроле над медијима, који су, како истичу демонстранти, помогли премијеру Виктору Орбану да победи на изборима почетком априла. То је други велики протест против Орбана од избора 8. априла, а демонстранти позивају расцепкане опозиционе странке да удруже снаге против десничарске националистичке

• Састанак с Мадуром – први званични чин новог лидера Кубе

Први званични потез на дужности новоизабраног председника Кубе Мигела Дијаса Канелa био је састанак са председником Венецуеле Николасом Мадуром. Мадуро је први председник који је посетио Дијаса Канела од избора за председника Кубе. АП наводи да Раул Кастро није присуствовао свечаном дочеку венецуеланског председника у Палати револуције, али су ту биле обе "прве

• Загреб: Вулин непожељан у Хрватској

21.04.2018. 19.34

Министарство спољних и европских послова Хрватске саопштило је да министар одбране Србије Александар Вулин није добродошао у Хрватску до даљег. У саопштењу се наводи да је Министарство спољних и европских послова Републике Хрватске нотом која је упућена Амбасади Републике Србије у Загребу осудило данашњу изјаву министра одбране Србије Александра Вулина

• Драган води Шаргу и Цветоњу тамо где трактори не стижу

21.04.2018. 17.49

Пролећна сетва увелико траје, а у Доњој Трешњици код Малог Зворника њиве се не ору и не сеју помоћу трактора и модерне механизације, већ са воловима и плуговима. Иако је рабаџија у том крају последњих година све мање, захваљујући онима који су преостали, и даље у неприступачним брдима постоје њиве на којима не расте коров. У њиве у које трактори не могу и на места

• Хофенхајм убедљив против Лајпцига, победа Бајерна

21.04.2018. 15.42

Фудбалери Хофенхајма савладали су на гостујућем терену Лајпциг са 5:2 (3:0) и преузели пету позицију на табели Бундеслиге. Бајерн славио у Хановеру (3:0), победе забележили Хамбургер, Херта и Штутгарт. Дуел директних ривала завршио се победом убедљивом победом гостију. Сада је Хофенхајм пети на табели а Лајпциг шести. Хофенхајм је већ на полувремену

• Вечерас концерт поводом краљичиног рођендана

21.04.2018. 14.26

Краљица Елизабета Друга вечерас ће присуствовати концерту поводом свог 92. рођендана, а очекује се да ће на том догађају говорити и принц Хари. На концерту под називом Краљичина рођенданска забава у Лондонском Алберт холу, поред осталих, наступиће певачи Том Џонс, Кајли Миног, Стинг и Шеги. Краљица прославља свој рођендан два пута годишње – 21. априла

• ВБА у финишу до бода против Ливерпула

21.04.2018. 14.10

Ливерпул је био на прагу победе и нова три бода. Водио је са 2:0 све до 79. минута, а онда је домаћин успео да стигне предност противника и освоји бод. Ливерпул је повео већ у четвртом минуту сусрета. Ингс је одлично реаговао у казненом простору, након што је Вајналдум прихватио лопту, Ингс је упутио прецизан ударац и затресао мрежу домаћина. Салах је на 2:0 повисио